Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebezpečí aktivismu je větší, než se zdá

13. 07. 2018 10:48:56
„Mé přesvědčení je správné a proto můžu porušovat zákony“. To je přístup společný nejrůznějším aktivistům. Je přitom nápadně podobný mentalitě sociálně nepřizpůsobivých společenských skupin.

Kdo systematicky nedodržuje zákony? Příslušníci kriminálního podsvětí a lidé patřící do společenské vrstvy „nepřizpůsobivých“. Bohužel, tím to nekončí. Zákony systematicky porušují levicoví aktivisté všeho druhu. Ti tuzemští nezákonně vegetují například v „Klinice“, nebo ve jménu svého ekologistického náboženství opakovaně pronikají po stovkách do severočeských dolů a poutají se tak k technice. Ti evropští nabírají v libyjských vodách Afričany, kteří chtějí nelegálně proniknout do Evropy a zaplavují s nimi italské a španělské přístavy. A ještě jiní levičáci vedou tažení – zatím v rovině propagandy – proti (především) bílým mužům, jež označují za původce všeho zla na světě. I to odporuje duchu zákonů demokratických zemí. Protože v nich není přípustné ostrakizovat skupinu obyvatel například na základě vzhledu. Ani v jednom případě státy nejsou proti levičáckým aktivistickým skupinám schopné prakticky žádného zásahu.

Každý má jistě právo žádat, nebo prosazovat celkem cokoli, co není v rozporu s platnými zákony. A může to žádat, nebo prosazovat, celkem jakkoli, pokud to není v rozporu se zákonem. Dodržuje to leckdo. Třeba kuřáci v neúspěšné snaze zvrátit protikuřácký zákon. Příznivci babyboxů. Odpůrci bruselského tažení proti soukromému držení zbraní. Příznivci pěstounské péče. Odpůrci legalizace drog. Jen levičácké a kriminální skupiny ne. Důvody mají různé, v pohrdání zákony se shodují.

V Česku ekolevičácké skupiny k porušování zákonů nyní přidaly další krok. Samy si stanovují výši škody, kterou svým chováním způsobily a jsou ji tedy ochotné zaplatit. Po dvouletém vyšetřování invaze ekologistů do chvaletické elektrárny, kde navrtáním zhruba stovky děr poškodili chladicí věž, měla policie znalecký posudek na výší škody asi milion korun. Sama elektrárna přitom celkovou škodu vyčíslila asi na 600 tisíc. Ekologisté najednou v červnu zaplatili 460 tisíc, což je podle nich suma, již opravu děr elektrárna skutečně uhradila. A státní zástupce jejich krok uznal.

Podobně nyní vystupují zástupci „Klimakempu“ – v podstatě týdenního školení v tom, jak se chovat při aktivistických konfliktech s policií, potažmo veřejností, zakončené praktickým testem nabytých znalostí v lomu Bílina. Do něj proniklo o víkendu téměř 300 aktivistických odpůrců používání fosilních paliv. To znemožnilo práci asi 150 zaměstnancům dolů. Ty teď zvažují, zda vzniklé finanční škody budou požadovat uhradit po jednotlivcích, nebo po ekologistické skupině Limity jsme my.

Pokud by ovšem mělo škody zaplatit ekologické hnutí, hodlá se právně bránit. „Nemyslíme si, že by byla jakákoliv škoda, že se nic nevytěžilo a nespálilo se další uhlí,“ reagovala pro server impuls.cz aktivistka Veronika Dombrovská. Jak pokřiveně vnímají tihle lidé realitu, je z prohlášení slečny Dombrovské zcela zřejmé.

„Nemyslíme si, že by majiteli domu chyběly věci, které jsme odnesli. Jednak dům používá málokdy, za druhé je podezřele bohatý,“ to by podle téhle logiky mohli jako obhajobu použít lupiči, kteří by se vloupali do obydlí někoho skutečně bohatého. Aktivisté by ji v takovém případě použili určitě.

Není potřeba pátrat v lidských dějinách dlouho, abyste našli příklady toho, kam tato logika v historii vždy vedla. Chování levičáckých aktivistů ukazuje, že jdou po stejné cestě. Bohužel.

Autor: Iva Rambousková | pátek 13.7.2018 10:48 | karma článku: 40.24 | přečteno: 1766x


Další články blogera

Iva Rambousková

Zoufalství naší malé země

Je léto, jezdíme na dovolené a poznáváme cizokrajné země. Většinou s povděkem kvitujeme, že doma je plno věcí lepších, většinou levnějších a především dostupnějších.

24.7.2018 v 13:51 | Karma článku: 21.92 | Přečteno: 949 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Hurka

GDPR přinese …ještě větší množství trafik

A zákonů pro (ne)obcházení něčeho, co Čech už povahou svou vlastní, obejíti ráčil, ráčit bude a ...zloději se stanou ještě nedotknutelnějšími.

20.8.2018 v 5:59 | Karma článku: 11.41 | Přečteno: 269 |

Jan Švadlenka

Ošemetnost historických paralel II.

Ve svém minulém článku jsem se pokusil vysvětlit, že lidské dějiny jsou povahy chaotické, a tudíž je velmi obtížné je předvídat. Dotknul jsem se i pádu Římské říše. Je to skutečné vhodná paralela k současné situaci?

20.8.2018 v 2:23 | Karma článku: 4.75 | Přečteno: 122 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Před usnutím“ od Rachel Leeové

Mladík William Otis čeká v cele smrti na popravu elektrickým křeslem. Se smrtí je smířen. Ale bývalá prokurátorka Clarissa Stoverová ví, že je nevinný. Podaří se sehnat důkazy a odvrátit popravu? To je detektivka "Před usnutím".

19.8.2018 v 23:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 |

Jaroslav Chudáček

Léto končí, je třeba začít budovat zásoby

Horké léto, alespoň v Nizozemsku, pomalu, ale jistě končí. Blíží se chladný a deštivý podzim a studená zima. Je třeba začít budovat energetické zásoby a izolační vrstvu.

19.8.2018 v 19:14 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 509 | Diskuse

Aleš Hodina

I tatínkové se přece starali o děti

„Kdo má největší zásluhu na tom, že dneska máme ekonomicky aktivní lidi, kteří jsou schopni slušně financovat tento stát? To jsou ty matky, které vychovaly ekonomicky aktivní děti.“

19.8.2018 v 19:13 | Karma článku: 16.67 | Přečteno: 623 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1013
Píšu tedy jsem :-)
Najdete na iDNES.cz